Pomůcky na pilates

Potřebujete shodit nějaké to kilo a nevíte, jak na to? A co kdybyste zkusili pilates? Toto cvičení je určeno jak pro zhubnutí, tak pro zlepšení fyzické kondice. Pro pilates nepotřebujete prakticky vůbec nic, kromě kvalitní cvičební podložky, protože jeho základem jsou takové cviky, které se používají i při rehabilitaci. To znamená, že tento styl může používat naprosto každý.

Pokud máte jakýmkoliv způsobem pochroumané klouby, vazy či svaly a přesto byste rádi cvičili třeba již zmiňovaný pilates, potom se obraťte na odborníky a použijte pro svoje rozcvičování kinesiology tape. Ten byl vyvinut japonským chiropraktikem Kenzo Kasem, který na konci 70 let minulého století prováděl experimenty s elastickou páskou, silně připomínající svými vlastnostmi lidskou kůži. Tím se dostaly do popředí pro rychlejší hojení tkání. Dnes se běžně používá hlavně ve sportovní medicíně.

Podívejte se proto na webové stránky společnosti http://rehasport.cz, kde najdete nejenom veškeré potřebné pomůcky pro cvičení, ale i již zmiňované tejpy, které jsou od sebe barevně odlišeny a to pro lepší a rychlejší použití v případě potřeby. Pokud jste masér či terapeut a máte zájem ovládat tuto dokonalou techniku, potom si udělejte kurz tejpování a využívejte získaných dovedností.