Doplňky k bezbolestnému sportování

Chcete pravidelně cvičit, ale jediné, kvůli čemu nemůžete, je bolest kloubů či svalů? Nebo jste špičkový sportovec a také vás trápí nekonečné bolesti pohybového aparátu? Máme pro vás tip, který vám může výrazně pomoci a vy se tak můžete věnovat svému koníčku opět na plný výkon! O co se jedná? Pokud se ve sportovním odvětví příliš neorientujete, možná pro vás bude nový výraz kineziologický tejp. Nejde o úplnou novinku na našem trhu, s oblibou je využívána již několik let. Co však kinezio metodu dělá jedinečnou, je použití materiálu na tejpovací pásky.

Materiál kinesio tapu je tvořen vysoce elastickými vlákny. Pohodlnost nošení zajišťuje obal tejpu, který je tvořen ze vzdušné bavlny. Vy tak ani nebudete vědět, že něco máte na sobě. Možná si říkáte, jak může obyčejná elastická látka být tak účinná, že zabrání a zároveň vyléčí svalový zánět. Kouzlo tkví ve vysoké elasticitě, která je téměř shodná s elasticitou lidské pokožky. Zátěž je tak rovnoměrněji distribuována do větší plochy svalové hmoty. Tím dochází k částečnému odlehčení a vy tak už po pár dnech zcela přestanete cítit bolest.

Pokud si nevíte rady, kde tejpy zakoupit, navštivte internet kde si můžete vybrat mezi tejpy pro různé části těla. Najdete zde také instruktážní videa, jak správně tejpy umístit a aplikovat. Tato část je velmi důležitá, neboť špatná aplikace může způsobit nefunkčnost celé metody.

Tags: , ,

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.